Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Tepki denemeleri zayıf kalan Brent Petrol dünü %0.60 oranında sınırlı kayıp ile tamamladı. Son günlerde etkili olan tepki denemelerinin zayıf kaldığı görülürken, gün içi harekelerde 85.80$ ie 86.70$ seviyeleri ilk dirençler olarak takip etmeye devam ediyoruz. 86.70$ üzerinde kapanış gerçekleşmedikçe önümüzdeki günlerde tekrar satışları görebiliriz. Kısa vadeli ilk destek sesiyesi olarak ise 82.70$’ı verebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da dün hafif satıcılı bir seyir izlenirken, yükseliş hareketlerinin güçlenemediği görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde kırılan orta vadeli düşüş trendinden yukarı yönde uzaklaşamayan Ons/Altının teknik göstergelerinde de güç kaybı belirginleşiyor. Gün içi hareketlerde 1774 $ seviyesini ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu desteğin altında bozulma hızlanabilir. 1813 ve 1826$ seviyelerini ise kısa vadeli dirençler olarak verebiliriz.

GRAM ALTIN Gram altın’da sıkışma sürüyor. Son günlerde dar bantta hareket eden Gram Altın’da Flama formasyon görünümü ortaya çıkıyor. Gün içi hareketlerde 543.80-558.50 bandı kısa vadeli hareketlerde ilk destek direnç seviyeleri olarak takip edeceğiz. Kısa vadeli göstergelerinde güç kaybı görülürken, 543.80 desteğinin üzerinde yükseliş hareketi gücünü koruyacaktır. Ancak bu desteğin kırılması geri çekilmeyi hızlandırır. Bu nedenle mevcut pozisyonlarda 543.80’in altında kısa vadeli sat-al denenebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Dün etkili olan satışlar ile kısa vadeli yükselen trend desteğinin kırıldığını görüyoruz. Teknik göstergelere baktığımızda bozulmanın belirginleştiği görülüyor. 23.40$ desteğinin üzerinde gün içi tepki hareketleri görebiliriz. Ancak mevcut görünüm teki denemelerini zayıf kalabileceği gösteriyor. Bu seviyenin üzerinde kalınamaması halinde 22.90 ve 21.45 desteklerine geri çekilme beklenebilir. .

EURUSD 1.1525 desteğinin üzerinde tutunan paritede tepki denemeleri zayıf kalırken, Teknik göstergelerde güç kaybı sürüyor. Kısa vadeli hareketler açısından 1.1525 ve 1.1700 bandını ilk destek direnç seviyeleri olarak takip etmeye devam ediyoruz. Yükseliş hareketlerinin trendde dönebilmesi için 1.17 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

DXY DXY de yükseliş trendi gücünü koruyor. Kısa vadeli göstergelerin toparlanıyor olmasını olumlu buluyoruz. Dolar endesinde 94.70 seviyesi ise orta vadeli trendin devamı açısından önemli direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direncin üzerinde yaşanacak kapanış önümüzdeki günler açısından hareketin hızlanacağının işlareti olacaktır. DXY’de 93.43 seviyesini ise ilk önemli destek seviyesi olarak verebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu