Sponsorlu Bağlantılar

Kaliteli Epoksi Zemin

Epoksi Zemin

Beton eskiyse, daha önce epoksi kaplamaları varsa veya yıllar içinde uygulanmışsa, öğrenmek için yüzeyi test edin. Kapatıcıyı test etmek için yere az miktarda su dökün. Eğer su yüzeyde yok olmayıp, damlacıklar halinde yüzeyde kalıyorsa, yüzeydeki tüm gözeneklerin tamamen kapalı olması ve epoksi kaplamaya uygun olmaması büyük olasılıktır.

Epoksi zemin kaplama uygulamadan önce sıcaklığın doğru olduğundan emin olun ve kullanacağınız malzeme için üreticinin tavsiyelerine uyun. Olumsuz sıcaklıklar, epoksi kaplamanın kabarmasına ve soyulmasına neden olabilir. Epoksi, uygulamadan önce karıştırılan iki bileşenli bir sıvıdır. Ürün karıştırıldıktan sonra, sertleşmeden önce epoksi zemin Ankara uygulamak için sınırlı bir süreniz vardır.

Uygulanan ürüne bağlı olarak epoksi astar ve son kat uygulamanız gerekebilir. Astar boya gibi sürülür ve birkaç saat bekletilir. Astarı uygulamak için zemini ince bir su tabakasıyla kaplayın, ardından astarı uzun saplı bir boya rulosu ile tüm zemine ince bir tabaka halinde yayın. Astarın kurumasını bekleyin, ardından ikinci bir kat uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu