Güncel

Piyasadan haberler

ARASE…Daha önce KAP ‘ta açıklanan, Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. sorumluluk bölgesindeki 2022 yılı Şebeke Tesis İşlerine ait, ekonomik ömrünü dolduran şebekelerin yenilenmesi, yeni enerji taleplerinin karşılanması, Tedarik Sürekliliği ile Teknik ve Ticari Kalitenin düzeltilmesi, müşterilerimizin enerji kesintilerinden daha az etkilenmeleri ve özellikle can ve mal emniyeti açısından tehlike arz eden işlerin yaptırılması kapsamında alınan yatırım kararına istinaden, 1.599.946.388 TL’lik Şebeke Tesis Yapım İşi ihale edilmiş ve sözleşmeleri imzalanarak süreç tamamlanmıştır.

ISGYO…Yönetim Kurulu’nun ilgili kararıyla ertelenen Tuzla Konut Projesinde yatırım süreçlerine devam edilmesine karar verilmiştir.

ESCOM…’’İştirakimiz Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş’den alınan bilgiye göre; Yüksek büyüme potansiyeline sahip erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım stratejimiz doğrultusunda, Latissim Kozmetik Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi’ne 4.000.000 TL değerleme üzerinden %10 pay karşılığı iştirak edilmesine karar verildi.’’

GENIL…GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (“GEN”), Aeschenvorstadt 48, 4051 Basel, İsviçre’de yerleşik MODERNA SWITZERLAND GMBH (“MODERNA”) ile, MODERNA tarafından geliştirilen, SARS-CoV2 virüsünün ön füzyonla stabilize edilmiş spike (S) proteininin tamamını kodlayan benzersiz bir lipid nanoparçacık (LNP) içine kapsüllenmiş mRNA temelli aşı olan mRNA-1273 ürünü için, (“Aşı”) 13 Mayıs 2022 tarihinde “YEREL TEMSİLCİ VE HİZMET ANLAŞMASI” imzalamıştır. YEREL TEMSİLCİ VE HİZMET ANLAŞMASI gereğince GEN, MODERNA’nın Türkiye’de münhasır hizmet sağlayıcısı ve temsilcisi olacak ve MODERNA’ya Aşının Türkiye’de olası tedariki için iş olanakları sağlamak konusunda yardım edecektir.

GENIL…16.05.2022 tarihinde yapılan “Moderna Switzerland GMBH(“Moderna”) İle Yerel Temsilci ve Hizmet Anlaşması İmzalanması” (https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1030538 ) konulu Özel Durum Açıklaması ile Moderna tarafından geliştirilen Covid-19 (“SARS-CoV-2”) aşısının Türkiye’de olası tedariki için anlaşma yapıldığı kamuoyuna duyurulmuştu. Söz konusu Anlaşma ile GEN’in, Moderna aşısının Türkiye’de yegane tedarikçisi olması için anlaşma sağlanmıştır. Her ne kadar Covid-19 hastalığının pandemi süreci yavaşlamış olsa da IQVIA tahminlerine göre tüm dünyada 2022-2026 arası dönemde Covid-19 aşıları ve terapötik ilaçlar için toplam 209 milyar USD harcanacağı ve bu dönemde tüm dünyada yıllık aşı harcamalarının ortalama 30-40 milyar USD olacağı değerlendirilmektedir.

GESAN…Şirket, DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen 1005853 İhale Kayıt Numaralı ‘’BETON KÖŞK VE HÜCRE(KAPASİTÖR) ALIMI İŞİ” ihalesine katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek, ihalede 1. olmuştur. İhalede teklif edilen toplam bedel 1.043.750,-USD’dir. (Birmilyonkırküçbinyediyüzelli, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile ihale bedeli 16.176.035,-TL’dir.)

FLAP…’’30.03.2021 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’nda açıkladığımız, Sermaye Piyasası Kurulu onaylı izahnamede belirtilen, sermaye artırımından elde edilen fondan kullanılmak üzere, gayrimenkul projesi gerçekleştirmek amacıyla, Ankara İli Çankaya İlçesi Kazım Özalp Mahallesi’nde bulunan 640 metrekare taşınmazın 14.000.000 TL+KDV bedelle satın alınmasına, Şirketimiz Yönetim Kurulu toplantısında karar verilmiş ve satın alma işlemleri tamamlanmıştır.’’

AVGYO…16.05.2022 tarih 2022/16 sayılı yönetim kurulu kararı ile, Mersin ili, Tarsus ilçesi, Fevzi Çakmak Mahallesi 4811 Ada 4 nolu parsel üzerinde bulunan Tarsus Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nde konumlu zemin kat 11-12-15-16 bağımsız numaralı dubleks bilet satış bürolarının sahibi olan Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’den , Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş’nin hazırladığı değerleme raporunda tespit edilen 1.700.000-TL bedelle satın alınması için genel müdürlüğe yetki verilmiştir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu